poniedziałek, 17 grudnia 2012

Idealne szukanie pracy na JOBkralleNa JOBkralle praca.jobkralle.pl możesz odnaleźć wiele ofert pracy. Ale w jaki sposób szukać najskuteczniej? Naszym zdaniem poniższy sposób wyszukiwania jest najlepszy. Naszym przykładem jest księgowy(-a).

  • Najpierw wpisz „księgowy” w polu <co>
  • Następnie wpisz miejscowość i kliknij <szukaj>
  • Aby uzyskać więcej wyników, możesz wpisać tylko początkowe litery słowa, np. „ksi”.  W tym wypadku wszystkie słowa zaczynające się na te litery będą wyszukane.
  •  Jeżeli wciąż masz mało wyników wyszukiwania, zostaw puste miejsce w polu „gdzie”.

Dalsze ustawienia wyszukiwania są możliwe w polu <wyszukiwanie zaawansowane>. Miedzy innymi możesz ustawić wyszukiwanie odpowiednich wyrazów w ofertach, wyszukiwanie tylko w określonym rodzaju zatrudnienia, lub wyszukiwanie na podstawie aktualności oferty.

Aby uzyskać jak największą ilość wyników, należy używać różnych słów. W wypadku księgowego, mogłyby to być słowa: rachunkowość, finanse, itd.

Aby uzyskać jeszcze lepszy rezultat w wyszukiwanym promieniu, ustawiliśmy  tak zwany podgląd mapy. Dzięki rozkładanej mapie, każdy może łatwo zobaczyć, jaka praca jest oferowana w danym województwie lub mieście. Ta opcja jest interesująca nie tylko dla tych którzy szukają pracy, ale również dla tych, którzy chcą zmienić miejsce zatrudnienia. Za pomocą tej opcji, można łatwo zobaczyć w jakich regionach są dostępne aktualne oferty.

Aby uzyskać wysoki wynik wyszukiwania, należy wyplenić pola <co> oraz <gdzie>. Pomocne są również opcje zawarte w „wyszukiwaniu zaawansowanym”. W ten sposób można uzyskać najdokładniejszy wynik.

Jeśli jesteś zainteresowany sytuacja ogólną na rynku pracy w Polsce, opcja mapy jest dla ciebie rozwiązaniem na szybką, łatwą i  aktualną informację.

Na przykładzie „manager” można dokładnie zobaczyć, gdzie znajdują się aktualne oferty.  Należy tylko wpisać w polu <co> wyszukiwany tytuł pracy lub stanowisko, a później kliknąć na „zobacz mapę”. Niebieskie punkty pokazują liczbę aktualnych ofert. Im ciemniejszy jest ich kolor, tym więcej ofert jest dostępnych. Za jednym spojrzeniem można zobaczyć, gdzie dostępne jest wyszukiwane stanowisko.  Przy kliknięciu na któryś z niebieskich punktów, od razu można przejść do opublikowanych ofert.

Najwięcej wonnych ofert ukazuje się w dużych miastach. Ale gdy przybliżysz mapę, możesz natrafić również na oferty w mniejszych miejscowościach.  Najlepiej jest wypróbować! Na pewno natrafisz na interesujące wyniki wyszukiwania!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz