piątek, 15 lutego 2013

Coworking robi karierę w Polsce!

W ostatnich latach zjawisko coworkingu jest coraz bardziej popularne. Ale czym jest coworking? Coworking w wolnym tłumaczeniu oznacza wspólne pracownie. 


santeriamilano.it

Tak też jest to w rzeczywistości. Coworker pracuje na własny rachunek i dla siebie, ale w jednym miejscu z innymi coworkerami z przeróżnych firm i branż. Specjalne biuro przygotowane do coworkingu może być świetnym miejscem do pracy dla tzw. Freelancerow lub tez mikroprzedsiębiorstw.
Według badań przeprowadzonych przez Infakt (infakt.pl) polski coworker jest to z reguły mężczyzna (64%) w wieku 26-30 lat (33%), z wyższym wykształceniem (52%). Dominującą branżą polskiego coworkingu jest IT (14%) i doradztwo (14%).

Jakie są zalety coworkingu?
  • Główną zaletą coworkingu są niskie koszty. Wspólne dzielenie przestrzeni, urządzeń i wyposażenia biurowego wysokiej jakości jest znacznie tańsze niż samodzielne wynajem lokalu i zakup sprzętu.
  • W biurach coworkingowych nie brakuje nigdy kawy czy papieru do drukowania. Poprzez korzystanie z profesjonalnych urządzeń można budować wizerunek profesjonalisty. W każdym momencie możliwe jest podjęcie współpracy z innymi coworkerami.
  • Coworking pozwala oddzielić prace od domu. Często w domu czyhają na nas różne zajęcia dekoncentrujące- zawsze przecież trzeba cos zrobić- inni coworkerzy motywują do pracy.
  • Biura coworkingowe dają wolność- nie ma żadnych umów lub terminów. Pracujesz kiedy chcesz, jak chcesz, ile chcesz i z kim chcesz, no i idziesz do domu kiedy masz na to ochotę.

Znaleźliśmy dla Ciebie kilka biur coworkingowych w Polsce!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz