niedziela, 10 listopada 2013

Efektywne szukanie pracySzukanie pracy i wysyłanie CV to czasami męczące zajęcie. Jeśli szuka się nowej pracy, można przy tym popełnić wiele błędów i nie potrzebnie marnować cenny czas. Zamieszczamy parę porad ekspertów, którzy doradzają jak z sukcesem znaleźć nową pracę co z powodzeniem można wykorzystać na naszym portalu praca.jobkralle.pl

Szukanie pracy i CV

Na początek powinniśmy zadać sobie parę podstawowych pytań. Po pierwsze powinniśmy poznać siebie i swoje pragnienia. Na jakiej pozycji i w jakiej branży widziałbym/abym się najchętniej? Co oznacza dla mnie minimalny zarobek? W Jakim mieście bądź w jakiej miejscowości chciałbym/ abym pracować? Czy mógłbym/ mogłabym ewentualnie dojeżdżać do pracy?
Jeśli mamy już odpowiedzi na te pytania, jeśli wiemy już konkretnie czego oczekujemy powinniśmy napisać dobre CV. Maksymalnie dwie strony, najważniejsze dane i fakty, przejżystość i profesjonalne zdjęcie to najbardziej istotne elementy życiorysu. Do tego powinniśmy napisać list motywacyjny, a następnie możemy zaczynać efaktywne szukanie pracy! Możliwości szukania jest wiele. Począwszy od internetowych wyszukiwrek pracy, gazet i tablic z ogłoszeniami po pytanie znajomych i rodziny. Nie powinniśmy również zapomnieć o coraz to popularniejszych sozial mediach jak na przykład LinkedIn i GoldenLine. Jeśli chcemy dostać pozycję, o której zawsze marzyliśmy, powinniśmy stworzyć indywidualne CV. Napisz w nim o swoich doświadczeniach, które Twoim zdaniem mogłyby być bardzo przydatne w tej pracy. Jeśli posiadasz konto na Facebooku lub na LinkedIn, postaraj się również tam o sympatyczne zdjęcie. Nie wykluczone, że Twój przyszły pracodawca sprawdza portale społecznościowe co może okazać się dla Ciebie korzystne lub wręcz odwrotnie- negatywne. Dlatego miej się dla bacznośi! Jeśli otrzymałeś wiadomość odmowną, nie mart się! Pewnie jest jeszcze coś co możesz w sobie udoskonalić lub zmienić! 

Bardzo przydatna strona

Wyszukiwarka JOBkralle to specjalna platforma, która przegląda automatycznie tysiące stron i znajduje na nich oferty pracy. Odwiedzający stronę użytkownicy są bezpośrednio, po kliknięciu na link z daną ofertą, przekierowywani do ofert zamieszczonych na stronach pracodawców. JOBkralle umożliwia przez to lepszy dostęp do aktualnych ogłoszeń w internecie. Dzięki temu osoby szukające pracy mogą znaczenie szybciej dotrzeć do interesujących ich stanowisk. Poprzez bezpośredni link do stron z ogłoszeniami pracy, poszukiwanie posady jest nie tylko ekscytujące, ale również daje możliwość uzyskania pierwszego wrażenia co do firmy oraz wiele innych cennych informacji. Dzięki wielu opcjom wyszukiwań odwiedzający stronę mogą w przeciągu kilku sekund określić dokładnie jakiego stanowsika szukają.Na JOBkralle można zupełnie darmowo korzystać z serwisów, dzięki którym znalezienie pracy staje się jeszcze bardziej prostsze i efektowniejsze:

  • Praca na E-Mail: To program, który codziennie wysyła E-Maile z aktualnymi ofertami pracy. Dzięki temu można być jedną z pierwszy osób aplikujących na dane stanowisko i wyprzedzić konkurencję.
  • Zapamiętane: Dzięki tej opcji można jednym kliknięciem myszki zapisać interesujące stanowsika i dodać je do listy zapisanych. Dzięki temu można w łatwy sposób dotrzeć do nich z powrotem.
  • Newsletter: Zawiera wskazówki dotyczące użytkowania strony JOBkralle, linki do akualnych artykułów na blogu oraz ogólne informacje. Dzięki temu pozostaje się w temacie kariera i praca  na bieżąco.
  • Mapa: Na stronie JOBkralle do dyspozycji jest również mapa. Dzięki przejrzystemu wyglądowi mapy Polski można w szybki sposób zorientować się w jakich regionach kraju jest obecnie najwięcej wolnych stanowisk. Szukanie to można skonkretyzować do województwa, miasta lub miejscowości. Jeśli ktoś planuje przwprowadzkę lub zmianę miejsca pracy, mapa ta może stać się idealnym rozwiązaniem. Korzystający z niej użytkownicy widzą na pierwszy rzut oka w jakich miejscowościach ilość prac wydaje się być atrakcyjna oraz jaki typ stanowsik jest oferowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz