wtorek, 18 lutego 2014

Jak ubrać się zimą do pracy!


Aby zimą wyglądać modnie, elegancko, a zarazem nie marznąć musimy się porządnie zastanowić jak to zrobić! Za oknem siarczysty mróz, a przed Tobą ciężki dzień pracy? Jak ubrać się, aby nie marznąć w drodze do biura i jednocześnie nie wyglądać w nim jak alpinista ubrany "na cebulkę"? Co ubrać na rozmowę kwalfikacyjną w ziemie, a co do biura? Na mroźne i śnieżne dni, mamy dla Was parę porad, które możecie wykorzystać właśnie w tej porze roku!
 
 
Kozaki
Kozaki... tak czy nie? Temat ten dotyczy przede wszystkim pań. W biurze i podczas rozmowy o pracę wygodne kozaki nie wyglądają zbyt dobrze. Zimą, podczas gdy na drodze do pracy leży masa śniegu, oczywiście powinniśmy mieć dobre, ciepłe obuwie. Warto jest jednak zabrać ze sobą drugą parę butów, które można przebrać w pracy. Ważne jest również aby torebka i buty komponowały się w jedną całość, uzupełniając nasz outfit.
Plecak czy torebka
Chociaż pakowny plecak jest bardzo praktyczny, nie nadaje się on do pracy, do eleganckiego ubrania. Druga para butów, zapakowane jedzenie i butelka wody zmieszczą sie zarówno w torebce jak i aktówce, którą w razie potrzeby można oddać w garderobie.
 
Płaszcz i garnitur
Za krótki płaszcz lub kurtka również nie jest mile widziana w świecie businesu. Ciemny, elegancki płaszcz z materiału pasuje zarówno dla pań jak i dla panów. Dla mężczyzn idealny wydaje się dobrze skrojony garnitur, a dla kobiet elegancki kostium.
 
Rękawiczki i czapka
Jeśli nosisz chętnie rękawiczki, szale i czapki, wybierz modele klasyczne i eleganckie, pasujące do miejsca pracy w którym pracujesz. Rękawiczki ze skóry bądź z prawdziwej wełny, które kolorystycznie pasują do biznesowego ubrania, są jak najbardziej godne polecenia również dla utrzymania naszych rąk w cieple. Z nakryciem głowy trzeba uważać. Nikt nie chce przecień spędzić dnia w pracy z komiczną fryzurą lub przyjść na rozmowę kwalfikacyjną z rozwianymi włosami. Dlatego zawsze po zdjęciu czapki powinniśmy skontrolować naszą fryzurę. Czasami gruby szal, który można zarzucić na głowę, może ułatwić ten problem.
 
Kolory
Zimowe kolory dla mężczyzn to ciemny brąz, odcienie szarości i granatu. Koszule wyglądają najlepiej w jasnych odcieniach – idealnie prezentują się w bieli lub jasnym niebieskim. Do całego ubrania pasuje również dobrze dobrany krawat, niekoniecznie musi być on w jaskrawych kolorach. Kobiety zimą mogą nosić ubrania w różnych kolorach. Najlepiej jednak gdy będą to szary, niebieski, zielony i czarny.
 
Pot
Gdy za oknami panuje mróz i temperatura jest ujemna, w biurze jest przyjemnie ciepło. Osoby, ze skłonnością do szybkiego pocenia się powinny uważać aby nie ubierać się zbyt ciepło. Najlepiej w takiej sytuacji założyć na siebie więcej warstw, tak aby na dworze było ciepło, a po wejściu do pomieszczenia móc szybko zdjąć wierzchnią warstwę ubrań.
 
Na wszelki wypadek polecamy wszystkim, przed wyjściem do pracy skontrolować swoją garderobę. Lepiej odkryć plamę na koszuli w domu niż na ważnym spotkaniu. Warto również spojrzeć w lustro i upewnić się, że makijaż, fryzura i ubranie wyglądają nienagannie. Jedno jest jednak jasne - zimą nie każdy musi wyglądać perfekcyjnie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz