środa, 9 kwietnia 2014

TOP 10 – najgroźniejsze zawody

Które z prac są najbardziej niebezpieczne? Praca jako zawodowy żołnierz, strażak czy może artysta cyrkowy? Niektóre zawody na pierwszy rzut oka wydawają się całkiem bezpieczne, niektóre już od początku budzą strach. Stworzyliśmy ranking najbardziej niebezpiecznych zawodów świata!

 


1. Saper
Saper to jeden z najniebezpieczniejszych zawodów świata. Rozbrajanie min wymaga umiejętności, odwagi i niezachwianego spokoju. Ryzyko śmierci jest w tym zawodzie bardzo wysokie. Co ciągnie młodych ludzi do tego niebezpiecznego zawodu? Być może adrenalina, której saperom w pracy na pewno nie brakuje.

2. Strażak
Praca strażaka jest ciężką pracą fizyczną, wykonywaną bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach, Do zadań strażaków, oprócz standardowego, czyli gaszenia pożarów, należą różne rodzaje ratownictwa: chemiczne, techniczne, ekologiczne. Strażacy niosą pomoc w sytuacjach kryzysowych na ziemi, lądzie, pod wodą.

3. Żołnierz zawodowy
Żołnierz to osoba służąca na stałe lub tymczasowo w narodowych siłach zbrojnych danego kraju. Jego głównym zadaniem jest bronienie jego terytorium oraz udział w akcjach zbrojnych poza jego granicami jeśli pozostaje on w stanie wojny z innym państwem. Żołnierzom ryzyko śmierci towarzyszy w trakcie misji jak również podczas treningów.

4. Drwal
Praca drwala nie jest lekka. Drwale pracują wszędzie tam, gdzie są lasy i gdzie jest zapotrzebowanie na drewno. Muszą radzić sobie z ścinaniem wielkich drzew, gałęzi oraz z piłami łańcuchowymi. Każdego dnia w swojej pracy ryzykują życie, a wielu z nich płaci najwyższą cenę wykonując swoje obowiązki.

5. Dekarz
Dekarz jest to osoba zajmująca się pokrywaniem i naprawianiem dachów. Co się stanie gdy dekarz posunie się o jeden krok za dużo? Lub gdy na dachu budynku panują niekorzystne warunki pogodowe? Cena, którą ponoszą dekrze wykonując swój zawód jest ogromna.

6. Rybak
Życie rybaków również nie jest łatwe. Awarie sprzętu, burze morskie i wypadki przy transporcie na lądzie sprawiają, że zawód ten jest jednym z najgroźniejszych na świecie.Zawód rybaka w dużej mierze zależy od pogody. Okazuje się jednak, że i kiepskie wyposażenie powoduje, iż stał się on niebezpiecznym.

7. Pracownik wysokościowy
Patrząc na jego pracę, trudno nie poczuć strachu. On sam nie może się bać, nawet gdy czyści okna wieżowców, maluje portowe dźwigi lub myje elewacje na biurowcach. Strach po prostu uniemożliwiłby mu wykonywanie zadań. Ponieważ wysokich budowli jest już dzisiaj cała masa, a chętnych do pracy w tej branży nie jest znowu tak wielu – zajęcia dla nich nie brakuje. Drapacze chmur, wiatraki, kominy, słupy, statki całego świata czekają na alpinistów przemysłowych.

8. Pilot
Chociaż samolot jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu to zawód pilota nie jest prosty, Ponoszą oni bowiem odpowiedzialność za całą załogę samolotu. Na poziom stresu u pilotów wywiera wiele czynników, z którymi muszą się liczyć, pilotując samolot. Również konieczność bezgranicznego ufania ludziom z wieży kontroli lotów, których nie znają i których nigdy nie widzieli na oczy.

9. Linoskoczek
Również dla artystów cyrkowych jeden krok za daleko może oznaczać śmierć. Osoby chodzące po linie poruszają sie na wysokości do 10 metrów. Często bez zabezpieczenia. Niektóre z nich potrafią nawet żąglować na linie.

10. Kasakder

Kaskader to człowiek o specjalnych umiejętnościach, który dubluje aktora w niebezpiecznych scenach podczas kręcenia filmu czy spektaklu teatralnego. Do zadań kaskadera należy zastępowanie aktora w scenach, w których ten nie poradzi sobie z powodu mniejszej sprawności fizycznej lub ze względu na niebezpieczeństwo odniesienia jakiegoś urazu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz