wtorek, 13 maja 2014

Szczęście w pracy

Perfekcyjna praca: Każdy dzień spędzony w pracy sprawia przyjemność, uczucie spełnienia i radości towarzyszy podczas całego dnia- ten luksus ma niestety mniejszość z nas. Co powoduje, że jesteśmy szczęśliwi w pracy?

Aby żyć szczęśliwie oprócz zdrowia i ułożonego życia osobistego ważnym elementem jest dobra praca. Jeśli chcemy być zadowoleni z pracy, powinniśmy wybrać właściwy zawód. Jednak bardzo wiele zatrudnionych osób nie jest zadowolonych ze swojego zajęcia. Dlaczego nasze szczęście zależy od miejsca naszej pracy i co sprawia, że czujemy się źle?

6 czynników, które wpływają na szczęście

Jakie czynniki przyczyniają się do szczęścia w pracy?

1. interesująca działalność
2. przyjazna atmosfera w pracy
3. uznanie za wykonaną pracę
4. pogodzenie życia prywatnego z pracą
5. dobre stosunki z kolegami z pracy
6. sprawiedliwe wynagrodzenie

Zobacz nasz motywujący filmik: Bądź szczęśliwy w pracy


Szczęście vs. Stres

Ważne jest aby być szczęśliwym również w pracy. Ludzie, którzy określają się jako bardzo zadowoleni z życia są również szczęśliwi w pracy! Nawiązują łatwo kontakty z innymi ludźmi i optymistycznie patrzą na przyszłość. Nawet ich układ odpornościowy pracuje znacznie lepiej i są rzadziej chorzy.

Z drugiej strony często słyszy się o coraz to większym stresie w pracy i nadgodzinnych obowiązkach. Niezadowolenie wiąże się rzadziej z pracą, z kontaktami z innymi pracownikami czy z szefem. Najczęściej pracownik nie jest zadowolony gdyż czuje się niespełniony w pracy. Zajęcia, które wykonuje na codzień stają się monotonne i nie sprawiają przyjemności. Jeśli perspektywa zmiany pracy nie wchodzi w grę to powinniśmy przemyśleć jak zmienić nasz stosunek do pracy. Powinniśmy patrzeć bardziej obiektywnie i cieszyć się z każdego nadchodzącego dnia. Pomocnym w tym może być zadanie sobie pytania, co dokładnie przeszkadza mi w mojej pracy – i postarać się wyeliminować negatywne czynniki.

Często słyszy się również: "Nie pozwól aby praca była całym twoim życiem." Jest to na pewno prawdą, jednak sporą część życia spędzamy właśnie w pracy i powinniśmy dążyć do tego aby była ona dla nas czymś przyjemnym. Praca nie może być tylko dla nas ciężarem, powinna sprawiać przyjemność. Naszym zdaniem „Szczęście w pracy“ istnieje – trzeba je tylko znaleźć.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz