wtorek, 10 czerwca 2014

10 wskazówek efektywnego szukania pracy

Szukanie pracy jest dla wielu z nas ciężkim wyzwaniem. Jak powinniśmy zacząć szukać? JOBkralle chciałoby Wam doradzić i podać parę ciekawych wskazówek, które pomogą nie tylko w szybszym poszukiwaniu pracy, ale i również w znalezieniu takiej pozycji, która spełni Wasze oczekiwania.
1. Dobrze przemyślane podanie o pracę
Dzięki dokładnemu CV nasz przyszły pracodawca może dokładnie zapoznać się z naszymi kwalfikacjami i wyrobić sobie zdanie na nasz temat. Od tego zależy czy będziemy zaproszeni na rozmowę kwalfikacyjną czy też nie.

2. Trzeba wiedzieć czego się chce
Nie tylko pieniądze czy uznanie liczą się jeśli chodzi o wybór pracy. Praca powinna sprawiać przyjemność i powinniśmy się czuć w niej dobrze. Dlatego też warto jest przemyśleć co sprawia nam przyjemność, jaki zawód pozwoli nam rozwinąć skrzydła i sprawi, że poczujemy się spełnieni.

3. Zaczerpnij odpowiednich informacji
Jeśli już zdecydowaliśmy gdzie praca sprawiałaby nam najwięcej przyjemności to najlepiej dowiedzieć się wszystkiego o danej firmie. Do tego celu możemy użyć pomocy internetu lub popytać w kręgu znajomych. Podczas rozmowy kwalfikacyjnej coraz częściej padają pytania o samą firme: jak powstała, jaki jest głowny cel przedsiębiorstwa, klienci, partnerzey, itp. Dlatego dobrze jest już wcześniej zdobyć potrzebne informacje.

4. Myśl pozytywnie
Negatywne myślenie i zły nastrój mogą spowodować, że ciężka praca i wysiłki w nią włożone nie będą przynosić sukcesów. Postaraj się odprężyć, myśleć pozytywnie i być pełnym nadziei, a sukces przyjdzie do Ciebie sam!

5. Bądź fit fizycznie i umysłowo
Odmowne odpowiedzi mogą być bardzo deprymujące i często spawiają zawód i stres. Przejmowanie się nie pomoże nam jednak zanleźć upragnionego stanowiska. Po poniesionej porażce należy wstać i walczyć dalej o osiągnięcie postawionego celu. Nie zapomij o regularnym sporcie, który pomaga w odstresowaniu i daje pewność siebie.

6. Stwórz plan
Naturalnie każdy chce jak najszybciej znaleźć perfekcyjną pracę. W praktyce nie jest to jednak często możliwe. Jak skupić się najlepiej na naszym celu? Stwórz plan na cały dzień lub na caly tydzień i kontroluj się sam! Wysyłaj na przykład 10 podań tygodniowo, dowiedz się dokładnych informacji o 5 firmych i zadzwoń do 5 znajomych osób z pytaniem czy nie mogą pomóc/ wiedzą coś o wolnym miejscu pacy.

7. CV
Przygotuj przejrzyste i dokładne CV. Wystarczy posiadać tylko jeden, ale w pełni przekonujący życiorys. Szukanie pracy jest dłuższe jeśli używamy wielu wersji naszego życiorysu.

8. Odpowiednie kontakty
Dobrą drogą do otrzymania upragnionej pracy są odpowiednie kontakty. Staraj się nawiązywać nowe znajomości, a co za tym idzie zdobywać cenne kontakty. Niegdy nie wiadomo czy nawet przypadkowo nawiązana znajomość nie okaże się w przyszłości bardzo przydatna. Różni ludzie mogą odgrywać znaczącą rolę w szukaniu pracy.

9. “Plan B”
Nawet jeśli rozmowa kwalfikacyjna przebiegła bardzo dobrze to niestety nie możemy mieć pewności, że praca ta należy już do nas. Warto jest szukać dalej i nawiązywać nowe kontakty na wypadek gdyby to jednak nie my zostaliśmy wybrani na konkretne stanowisko.

10. Spojrzenie na przyszłość
Gdzie jesteś teraz i jak wyobrażasz sobie swoją karierę w przyszłości? Czy praca, którą teraz wykonujesz ma coś wspólnego z zawodem Twoich marzeń. Jeśli nie to zawsze można zacząć od początku. Na stronie JOBkralle wyświetlane są oferty wielu krajowych i międzynarodowych firm. Wykorzystaj tą okazję i znajdź informacje, które Cię interesują!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz