poniedziałek, 30 czerwca 2014

Upał – Biurowe porady

Lato, słońce i siedzenie przed komputerem. Gwałtowny skok temeperatur nie jest korzystny dla pracy biurowej. Aby jednak trochę ochłodzić gorące dni w biurze, przygotowaliśmy dla Was 10 wskazówek.1. Wybierz cieńkie, przewiewne ubranie, w którym będziesz czuł się swobodnie w upalne dni.

2. Ostudź temperaturę swojego ciała zimną wodą. Raz na jakiś czas przemywaj ręce i twarz kompresem z chłodną wodą. Jeszcze lepiej jest zanurzać nogi w zimej wodzie co sprawi, że poczujemy się o wiele lepiej – naturalnie jeśli siedzimy sami w biurze. Jest to pewnie trochę nietypowa wskazówka, ale za to bardzo efektywna.

3. Jeśli biurowe okna są zaopatrzone w rolety lub żaluzje to najlepiej jest je całkiem zasunąć. W innym wypadku możemy postarać się o inny typ zasłony okna, jak na przykład zasłonki.

4. Wentylator również może poprawić powietrze w upalnym pomieszczeniu biurowym. Obojętnie czy jest to duży czy teź mały wentylator na biurko.

5. Pij duże ilości, ale nie koniecznie bardzo zimnych napoi. Najlepsza w upalny dni jest woda lub inne nie słodkie napoje, takie jak na przykład domowej roboty zimna herbata.

6. Spróbuj ograniczyć kawę i papierosy. Alkohol rówież nie jest dobrym wyborem w czasie upałów – usuwa płyny z organizmu.

7. Wybieraj „lekkie” potrawy, które są lekkostrawne – sałatki, dużo owoców i warzyw. Unikaj ostrych przypraw gdyż to właśnie one dodatkowo podnoszą temperaturę ciała.

8. Zacznij pracę wcześniej i zakończ ją przed czasem – w ten sposób będziesz mógł przewietrzyć biuro we wczesnych rannych godzinach, a po południu skorzystać jeszcze ze słońca.

9. W czasie wielkich upałów nie można od siebie oczekiwać zbyt wiele, dlatego lepiej nie brać w tym czasie nadplanowch zajęć.


10. Wyłącz urządzenia, które dawają ciepło, a nie są konieczne w użytkowaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz