środa, 16 lipca 2014

Moda biurowa latem

Dresscode czyli kod formalny nawet przy 30 stopniach jest nie ugięty, szczególnie jeśli pracuje się w branżach, w których na strój zwraca się szczególną uwagę, tak jak na przykład branża bankowa, sądowa czy też ubezpieczenia. Krótkie spodenki i japonki nie są w miejscu pracy mile widziane. Zebraliśmy dla Was parę informacji o tym jak nawet przy wysokich temperaturach poradzić sobie z upałem, a tym samym zachować poważny wygląd.


Ubiór u mężczyzn

Mężczyźni również latem powinni nosić długie spodnie oraz długie skarpetki dzięki którym nawet w pozycji siedzęcej nie widać odkrytych nóg. Jeśli firma wymaga poważnego wyglądu u pracowników – nie ma wyjścia. Trzeba wbić się również w koszule z długim rękawem i krawat. Kolor garnituru może być jednak trochę jaśniejszy, odcienie beżu lub bieli nie są jednak dobrym wyborem. Jeśli będziemy ubrani całkiem na biało, nasz szef może pomyśleć, że wybieramy się na wakacje. Dlatego nie jest to dobry pomysł. Jeśli mamy zaplanowaną wizytę u klienta, konieczne jest również zalorzenie marynarki. Po spotkaniu możemy z niej jednak zrezygnować.

Kobiecy strój

Strój biznesowy dla kobiety to klasycznie garnitur lub garsonka, ewentualnie sukienka z marynarką. Pod żakietem należy nosić klasyczna koszulę, może być również z krótkimi rękawkami. W okresie letnim wybieramy kolory jasne, które odbijać będą światło. Najlepiej inwestować w nieco droższe, ale wykonane z dobrej jakości naturalnych materiałów odzież – nie będzie w niej tak gorąco jak w odzieży ze sztucznymi dodatkami. Jeśli musimy zakładać rajstopy do pracy, wybieramy najcieńsze z możliwych lub inwestujemy w cienkie pończochy.

Buty

Japonki lub sandały nie są odpowiednie do biznesowego stroju. U mężczyzn obowiązuje cały rok ta sama zasada: Tylko zamknięte buty pasują do garnituru. Również u kobiet buty powinny być zamknięte, jednak z tyłu obuwia dozwolone są paski. Bez większych problemów, można też przyjść do pracy nieco wcześniej, z gołymi nogami i na miejscu założyć pończochy i odpowiednie buty, a po pracy znów się przebrać.

Materiał, tkaniny

A więc jeśli chodzi o strój formalny to nie pozostawia on nam dużego pola do popisu. Powinniśmy trzymać się pewnych reguł. Jak jednak sprawić aby upał nie doskwierał nam aż tak bardzo? Czym cieńszy i delikatniejszy jest materiał, z którego wykonane są nasze ubrania tym lepiej. Wybieramy też taki materiał, na którym nie będzie odznaczać się wilgoć (głównie wtedy, kiedy pocimy się na tyle obficie, że istnieje ryzyko plam pod pachą). Najlepszym wyborem będą cieńkie bawełniane rzeczy. Prześwitujące tkaniny u pań są nie do przyjęcia.

Firmy mocno różnią się między sobą w zakresie dopuszczalnego w pracy stroju. W zasadzie każda większa firma powinna mieć ustalony dresscode aby pracownicy mogli w łatwy sposób przygotować się do pracy bez ryzyka, że ubiór będzie zbyt skąpy lub nie odpowiedni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz