piątek, 22 sierpnia 2014

DON'TS podczas rozmowy o pracę

Podczas rozmowy kwalfikacyjnej wiele może się nie udać… Jednak z dobrym przygotowaniem się można z góry uniknąć najczęściej popełnianych blędów. JOBkralle zebrał wszystkie najważniejsze DON'TS rozmowy kwalfkacyjnej.1. Zjawienie się nie punktualnie na umówioną rozmowę o pracę – pamiętajmy również, że 15 minut za wcześnie to też niepunktualność!

2. Zapomnienie nazwiska naszego rozmówcy – jeśli nasz przyszły pracodawca poiada tytuł doktora to również nie powinien on zostać pominięty. Nasz rozmówca będzie czuł się doceniony jeśli wymienimy jego tytuł.

3. Rzucie Guma do rzucia – absolutnym no go podczas rozpoczęcia rozmwy jest rzucie gumy lub też trzymanie jej w ręce.

4. Odmowy na zaproponowany napój – odpowiadajmy zawsze twierdząco na propozycję podania czegoś do picia. Nie prośmy jednak o kawę lub gorącą cherbatę ponieważ już bez tego będzie nam wystarczająco gorąco.

5. Nerwowa gra ciała – Zgarbione ramiona. pochylona sylwetka ciała, ręce pod stołem czy też uciekanie na boki wzrokiem – w ten sposób sygnalizujemy naszą niepewność, nerwowość i rozkojarzenie.

6. Nie posiadanie żadnego planu dotyczącego pozycji, która jest oferowana lub niewiedza na temat firmy – brzmi nieprawdopodobnie, ale od czasu do czasu zdarza się to rekruterom.

7. Krytyka – nie mów źle o swoim byłym pracodawcy lub o firmie, w której pracowałeś. Złe zdanie o innym pracodawcy na pewno nie przysporzy ci sympatii podczas rozmowy kwalfikacyjnej. 

8. Rozpatrzenie pytania i odpowiedź w 5 słowach – przemyśl zadane pytanie i udziel wyczerpującej odpowiedzi, uważaj jednak aby nie był to 15sto minutowy monolog.

9. Przyjść nieprzygotowanym – to bardzo nieprofesjonalne jeśli na pytanie takie jak na przykład: „Jakie produkty naszego przedsiębiorstwa jesteś w stanie wymienić" nie będziemy znać żadnej odpowiedzi.

10. Wejście naszemu rozmówcy w słowo – dopiero wtedy gdy będziemy o to proszeni powinniśmy dać odpowiedź na dane pytanie, niekiedy jednak możemy zapunktować ciekawym pytaniem dotyczącym danej pozycji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz