środa, 24 września 2014

Targi pracy - szanse, informacje, nowe znajomości

Wiele osób poszukujących pracy chciałoby spotkać się z potencjalnym pracodawcą w znacznie mniej stresujących okolicznościach niż rozmowa kwalfikacyjna i na spokojnie porozmawiać o możliwości rozpoczęcia kariery w danej firmie. Targi pracy czy też targi kariery dają właśnie taką możliwość i stwarzają do tego optymalne warunki. Przedstawiciele wielu przedsiębiorstw i firm stawiają się na tego typu imprezach aby z jednej strony zaprezentować swoją firmę, a z drugiej strony znaleźć odpowiednich pracowników, którzy wpasowaliby się w koncept firmy. Studenci, absolwenci i osoby wkraczające w życie zawodowe mają ogromną okazje aby zaczerpnąć informacji, zawrzeć nowe znajomości oraz znaleźć odpowiednie stanowisko!


Zapunktować na targach pracy

Szukanie pracy nigdy nie należało do prostych czynności. Zanim podejmie się poszukiwania trzeba postawić sobie pytanie kim tak na prawdę chce się zostać w przyszłości i jaka pozycja byłaby dla nas zadawalająca. Dopiero wtedy można rozpocząć intensywne poszukiwania. Targi inormacjne czy też targi pracy mogą zapewnić bardzo dobry początek. Na tego rodzaju spotkaniach poszukujący pracy mogą bezpośrednio nawiązać kontakt z wieloma firmami, a tym samym zaprezentować się w jak najlepszym świetle. Na targach kariery to nie CV odgrywa najważniejszą rolę lecz nasza osoba - pierwsze wrażenie, które zrobimy na pracodawcy.

Na targach pracy mamy okazję wybrać osobę, z którą będziemy rozmawiać ponieważ zazwyczaj firma wysyła parę osób jako przedstawicieli. Daletgo właśnie możemy wybrać kogoś, kto według nas sprawia sympatyczne wrażenie lub jego pozycja w firmie najbardziej nas zaciekawiła. Możemy wcześniej przećwiczyć przebieg rozmowy i zabłysnąć ciekawym pytaniem lub humorystycznym spostrzeżeniem. Ważne jest aby pozostać zapamiętanym i wzbudzić ciekawość.

Na ten rodzaj targów warto jest się jednak przygotować już parę dni wcześniej. Katalog wystawców powinnien być wcześniej dostępny w wersji online, dzięki któremu możemy dowiedzieć się jakie firmy będą obecne oraz jakie branże będą reprezentowane przez swoich pracowników. Nie ma sensu wybierać się na targi gdy nie ma się o nich żadnego pojęcia lub nie wie się jacy wystawcy będą brać udział w imprezie. Aby zaoszczędzić na czasie można ułożyć plan, który uwzględni po kolei wszystkie najważniejsze firmy warte bliższego poznania.


Samoprezentacja

Podczas targów niebywale ważnym elementem jesz zadbany wygląd, a co za tym idzie odpowiednie ubranie. Profesjonalny wygląd to punkt plusowy już na samym wejściu. Następnie ważne jest aby mieć przy sobie swoje pisemną wersję swojego CV (najlepiej w wielu kopiach aby móc je rozdawać po odbytych rozmowach). Po rozpoczętej konwersacji warto uważać też na mowe ciała i spoglądać swojemu rozmówcy prosto w oczy.

Jeśli jest się dobrze przygotowanym do szukania pracy to targi kariery powinny stać się idealnym miejscem do zawierania nowych znajomości oraz znalezienia potencjalnego pracodawcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz