wtorek, 28 października 2014

Jesteś przekwalfikowany? Porady i wskazówki dla ubiegających się o pracę

Często osoby z wyższymi kwalfikacjami zostają już na początku odrzucane. Osoby rekrutujące pracowników mają obawy, że ludzie z dobrym wykształceniem jak i również z odpowiednim doświadczeniem szybko będą chciały zmienić pracę.
Inne powody, które wpływają na to, że takie osoby nie są chętnie zatrudniane to na przykład:

… wyższa wypłata, której domagają się osoby z wyższym wykształceniem i dużym doświadczeniem
… znudzenie w pracy z powodu zbyt łatwych zadań
… szukanie alternatyw. a w konsekwencji nowej pracy
… problem w odnalezieniu się na nowym stanowisku gdzie wyższym rangom jest kolega o niższym wykształceniu.
Jeśli czujesz się przekawalfikowyny na daną pozycję, a na prawdę Ci na niej zależy to warto w liście motywacyjnym opisać Twoje intencje.
Mamy dla Was parę porad, w jaki sposób jest to najlepiej uczynić, a co za tym idzie otrzymać upragnioną pracę:

Sprzedaj siebie jak najlepiej w liście motywacyjnym

List motywacyjny powinnien najlepiej określić dlaczego osoba taka jak Ty idealnie nadaj się na dane stanowisko w firmie. Jeśli jesteś przekwalfikowany, wspomnij w liście dlaczego Twoje kwalfikacje doskonale pasują do poszukiwanej osoby. Najlepiej jest skoncentrować się na opisie pozycji i podać przekonujące argumenty, które przemawiałyby za zatrudnieniem właśnie naszej osoby.

Nie pomijaj niczego w CV

Nie skreślaj ze swojego życiorysu dotychczasowych kwalfikacji aby w ten sposób lepiej pasować do szukanego kandydata. Nie powinno się zaniżać własnych umiejętności. Osoby rekrutujące do pracy chcą wiedzieć jakie umiejętności zdobyłeś do tej pory. Dzięki grubszej lub powiększonej czcionce możesz jednak zwrócić uwagę czytającego na te najistotniejsze rzeczy.

Sformułuj swoje cele

Jeśli na prawdę zależy nam na danej pracy nie możemy w jaki kolwiek sposób dać komuś wrażenie, że praca ta to tylko krótki postuj na znalezienie czegoś innego. Jeśli nie wspomnisz o Twoich celach i planach na przyszłość to również nie jest to odczytywane pozytywnie. Eksperci radzą dlatego aby przekonująco opowiedzieć o swoich planach na dalszą karierę uwzględniając w tym pozycję, o którą się ubiegamy.

Wypłata

Jeśli pozycja, o którą się ubiegamy jest gorzej wynagradzana niż nasza wcześniejsza praca to powinniśmy przekonać naszego przyszłego pracodawcę, że to nie pieniędze, a nowe funkcje grają dla nas najważniejszą rolę.

Mamy nadzieję, że podane propozycje przekonają osoby zajmujące się rekrutacją i pomogą Wam zdobyć upragnioną pracę.

Czytaj dalej:

Kreatywne podanie o pracę
Rozmowa kwalfikacyjna – Wskazówki jak się zachować
Do's podczas rozmowy o pracęBrak komentarzy:

Prześlij komentarz