poniedziałek, 17 listopada 2014

Odmowna odpowiedź z powodu brakującego doświadczenia zawodowego - Wskazówki

Jeśli podsumować by wszystkie ogłoszenia o pracę danego rodzaju można łatwo stwierdzić, że mają one wspólną cechę: wszystkie one zawierają oprócz wymaganego odpowiedniego wykształcenia również inne wymogi. Są to między innymi umiejętności językowe, ukończone kursy oraz doświadczenie zawodowe.Potencjalny pracodawca oczekuje od przyszłego pracownika znajomości zawodu, który powinien wykonywać. Preferowane są osoby, które mają za sobą przy najmniej kilkuletnie doświadczenie w pracy o podobnym charakterze. Jeśli nie posiadamy praktycznej wiedzy na temat konkretnego zawodu to niestety bardzo często musimy się liczyć z odmowną odpowiedzią na złożoną aplikację. Aby uniknąć takiej sytuacji podajemy parę wskazówek, które warto zastosować!Nigdy nie jest za późno na obmyślanie swojej ścieżki kariery. Jeśli jednak odpowiednio wcześnie uda nam się zaplanować swoją zawodową drogę to lepiej będzie można zaplanować każdy kolejny krok a tym samym osiągnąć zaplanowany cel. W ciągu trwania studiów najlepszym momentem na plany zawodowe jest moment pisania pracy dyplomowej, gdzie wybranie tematu zgodnego z zainteresowaniami może przyczynić się do zdobycia później wymarzonego zawodu. W czasie wakacji najlepiej jest odbyć praktyki studenckie w firmie lub w zawodzie, który jest dla nas interesujący. Zdobyte w ten sposób kontakty również mogą się nam przydać w przyszłości.

Jeśli czasy studenckie i szkolne już dawno mamy za sobą powinniśmy w jakiś inny sposób starać się o zdobycie potrzebnych kwalifikacji. Jedną z możliwości jest praca dobrowolna w dowolnej firmie. Przed złożeniem aplikacji warto również zastanowić się czy aby przed laty nie wykonywaliśmy podobnego zawodu lub praca, która dotychczas wykonujemy nie ma nic wspólnego ze stanowiskiem, które chcemy objąć.

Następną możliwością przy aplikowaniu o dane stanowisko jest wymienienie przede wszystkich umiejętności, które posiadamy i podkreślenie swoich wszystkich atutów. Skupmy się na dotychczasowych osiągnięciach i wyraźmy chęć poznania nowego zawodu. Gdy nowy pracodawca zauważy naszą determinację i zaangażowanie być może da nam szansę wykazania się.


Jeszcze ostatnia wskazówka, starajmy się myśleć pozytywnie o naszych szansach. W wielu przypadkach kryteria zamieszczone w opisie stanowiska pracy są trochę naciągnięte i może warto wysłać swoją aplikację nawet gdy nie spełniamy wszystkich warunków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz