wtorek, 11 listopada 2014

Odmowna odpowiedź z powodu nieznajomości języków – Co robić?

Czy Twoje marzenia o wymarzonej pracy właśnie rozprysły się niczym mydlana bańka z powodu brakującej znajomości języków? Chciałbyś uniknąć podobnej historii w przyszłości? Zrób coś z tym!Wyobraź sobie następującą sytuację: tygodniami lub miesiącami szukasz odpowiedniego miejsca pracy – wkońcu udaje Ci się zdobyć zaproszenie na rozmowę kwalfikacyjną po czym okazuje się, że pracodawca zdecydował się jednak na inną osobę. Uzasadnienie? Niestety, ale Pańska znajomość języków obcych nie jest wystarczająca do pełnienia wyznaczonych obowiązków. W takiej sytuacji pozostają nam dwie rzeczy do wyboru, albo się poddajemy i szukamy ofert bez wymogów znajomości języków lub próbujemy coś z tym zrobić i uzupełnić braki.


Jeśli zdecydujemy się na tą drugą opcje to możemy być pewni, że wybór ten zaowocuje w przyszłości lepszą pracą i zarobkami. Jednak jak najlepiej sprawić aby nauka języka nie była nudna i monotonna? Nauka języka może sprawiać przyjemność! Jeśli posiadamy już podstawową znajomość danego języka to najlepszym rozwiązaniem na jego polepszenie jest rozmowa z nativ-speakerami. Zainteresuj się czy w Twoim mieście lub okolicach nie ma możliwości zorganizowania tandemu, z którego każda z osób mogłaby czerpać jakieś korzyści. Nauka języka w grupie jest nie tylko efektowna, ale również bardzo ciekawa. Wybieraj filmy obcojęzyczne bez lektora, czytaj książki w obcym języku
- próbuj połączyć przyjemne z pożytecznym. Następną formą poznania nowego języka jest opcja zapisania się na kurs językowy.

Gdybyśmy mieli porównywać oferty rynkowe, to z pewnością najbogatsza dotyczy angielskiego. Wszak to najpowszechniej używany język na świecie – posługuje się nim prawie dwa miliardy osób. Warto znać angielski, ale jeśli ktoś myśli o zwiększeniu swoich szans zawodowych na rynku pracy, nie powinien się do niego ograniczać. Im rzadszy język ktoś opanował, tym lepsze ma perspektywy na ciekawą pracę i wysokie zarobki. Do tej grupy należą języki azjatyckie, indoeuropejskie i semickie.

Nie rezygnuj z marzeń o dobrej pracy i karierze. Najważniejsze jest aby być odpowiednio zmotywowanym i podążać za celem. Owoce ciężkiej pracy włożonej w naukę języka na pewno będzie można szybko zauważyć, a przy następnej rozmowie kwalfikacyjnej pójdzie już z górki!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz