poniedziałek, 10 listopada 2014

Rozmowa kwalifikacyjna – najważniejsze odpowiednie przygotowanie

Czy po długim szukaniu pracy znalazłeś wkońcu wymarzone stanowisko? Przygotuj się dobrze do rozmowy kwalifikacyjnej aby nie przegapić okazji na ciekawą posadę.Pierwsze wrażenie jest z pewnością najważniejsze, dlatego właśnie powinniśmy się starać aby już w pierwszych sekundach rozmowy zaprezentować się w jak najlepszym świetle. Aby tego dokonać powinniśmy się gruntownie przygotować do nadchodzącej rozmowy. Jeśli nastawimy się dobrze psychicznie do spotkania z przyszłym pracodawcą to pomoże nam to w pokonaniu wielu przeszkód, na które możemy się natknąć już przy rozmowie.

Zdobądź wcześniej ważne informacje! Aby optymalnie przygotować się do rozmowy powinniśmy już wcześniej dowiedzieć się kim jest osoba przeprowadzająca z nami interview. Następnymi ważnymi informacjami są dane na temat firmy, w której ubiegamy się o pasadę. Może okazać się, że wiedza na ten temat będzie nam bardzo przydatna, a dodatkową wiedzą z pewnością zapunktujemy. Ważne jest również abyśmy wcześniej sprawdzili gdzie ma odbyć się rozmowa, aby uniknąć dodatkowego stresu przed samym spotkaniem.

Następną ważną rzeczą, o której powinniśmy wiedzieć są informacje na temat stanowiska, o które się ubiegamy. Jakie są podstawowe wymagania, jakie doświadczenia i kwalifikacje grają najbardziej znaczącą rolę? Co wymaga od nas przyszły pracodawca? Odpowiedzi na te pytania mogą znacznie pomóc nam przy niespodziewanych pytaniach na rozmowie kwalifikacyjnej. Dzięki nim będziemy również w stanie stwierdzić czy praca ta jest na pewno czynnością, którą chcemy wykonywać. Szczególnie często padającym pytaniem jest pytanie o to gdzie widzimy się za 5 lat lub dlaczego zdecydowaliśmy się wybrać właśnie tą, a nie inną firmę. Przed udaniem się na spotkanie powinniśmy zastanowić się jaka wypłata byłaby dla nas satysfakcjonująca.

Doskonałe przygotowanie odpowiedzi to jednak nie wszystko! Niezwakle ważna jest gestykulacja ciałem oraz pewność siebie. Aby wypaść jak najlepiej powinniśmy przećwiczyć przed lustrem przykładowe odpowiedzi na pytania lub mowe o własnej osobie. Aby wybić się z tłumu i zwrócić a siebie uwagę powinniśmy czymś pozytywnie zaskoczyć naszego rozmówcę, na przykład swoją szczerością lub podkreśleniem swoich zalet. Po odpowiednim przygotowaniu się możemy już pewnym krokiem udać się na rozmowę kwalifikacyjną.

Czytaj dalej:

Rozmowa kwalfikacyjna – Wskazówki jak się zachować
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz