środa, 15 lipca 2015

Zrób sobie właściwą przerwę w pracy – i odpocznij!

Nic nie uszczęśliwia bardziej po długim i męczącym dniu w pracy niż zasłużony odpoczynek! Jednak gdy po powrocie do domu pierwszą rzeczą jest położenie się do łóżka to oznacza, że praca, którą wykonujemy bardzo nas osłabia. Dlatego właśnie powinniśmy przemyśleć najlepiej w jaki sposób odpoczywać również w pracy! Wtedy właśnie wieczór po pracy może oznaczać czas również na inne przyjemności niż tylko spanie.Wiadomo nie od dzisiaj, że aby mieć siłę do działania, trzeba odpowiednio zregenerować nasz organizm. Najlepiej regenerujemy siły poprzez odpoczynek. Aby dobrze wykonywać swoją pracę powinniśmy wykonywać bezstresową pracę, a co za tym idzie – powinniśmy znaleźć czas na relaks! Dlatego też jeśli warunki do tego sprzyjają warto jest zrobić sobie w ciągu dnia parę krótkich przerw. Krótka przerwa na kawę lub herbatę może poprawić nasze samopoczucie i podnieść efektywność naszej pracy. Dodatkowa porcja kofeiny sprawi, że nie będziemy śpiący i rozkojarzeni. Spędzanie czasu wśród życzliwych nam kolegów z pracy jest również opcją na krótki odpoczynek od obowiązków. Może odprężyć i dodać energii

Dwudziestominutowa przechadzka zwiększa przepływ krwi do mózgu, a skutkiem ubocznym tego może być chwilowy przypływ kreatywności. W trakcie spaceru możemy zaczerpnąć świeżego powietrza i dotlenić nasz organizm. Jeśli jednak nie jest to możliwe, spróbujmy chociaż otworzyć okno i przewietrzyć pomieszczenie, w którym siedzimy. W trakcie pauzy nasze myśli nie powinny krążyć wokół pracy czy też problemów osobistych. Na pewno nie jest łatwo wyłączyć myślenie, ale warto jest chociaż spróbować. Poprostu zamknąć oczy i przez parę chwil skoncentrwać się tylko na sobie.

Przekąska, szczególnie ta wysokoenergetyczna to źródło dodatkowej energii dla naszego organizmu, a także świetny sposób na odprężającą przerwę. W końcu każdy lubi jeść, dlatego jest to jeden z przyjemniejszych sposobów na odpoczynek. Oprócz obiadu nie zapominajmy o zdrowym drugim śniadaniu i podwieczorku – owoce, orzechy czy też warzywa byłyby wspaniałą opcją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz