wtorek, 11 sierpnia 2015

10 wskazówek aby zwiększyć motywację

Dobrze znamy dni kiedy w ogóle nie mamy na nic ochoty. Tracimy cenny czas, który moglibyśmy wykorzystać w o wiele lepszy sposób. Zazwyczaj po prostu nie chce nam się robić pewnych rzeczy, a do innych musimy się zmuszać. Czy możemy jednak zmienić ten stan? Podpowiemy Ci, jak poprawić motywację, pokonać przeszkody i zdobyć sukces.1. Dokładnie zaplanuj to, co masz do zrobienia. Świadomość tego, jak ma wyglądać efekt, nie zawsze wystarczy. Planowanie pozwala na ujrzenie również całego procesu, nie tylko efektu. Każde skomplikowane zadanie jest złożone z najprostszych elementów.

2. Wizualizuj swój cel.  Dobrze będzie, jeśli wyobrazisz sobie, to co ma zostać zrobione, co pragniesz osiągnąć. Dzięki wizualizacji masz możliwość przekształcić abstrakcyjny cel w żywy, realny obraz.

3. Nagradzaj się. Stara, dobra metoda, którą wszyscy lubią. Pomyśl, jak możesz się nagrodzić za osiągnięcie celu. Co zrobisz gdy uda Ci się wykonać zadanie dobrze?

4. Bądź pozytywnie nastawiony. Zwracaj uwagę na swoje myśli. Obserwuj je cały czas, zwłaszcza gdy myślisz o czekającym Cię zadaniu. Gdy okaże się, że są one negatywne, zamień je na pozytywne.

5. Musisz wiedzieć czego chcesz i zacznij iść powoli w tym kierunku! Cele, marzenia możesz spisywać na kartce i spoglądać na nie najlepiej każdego dnia.

6. Zacznij zadanie od czegoś prostego. Jeżeli zaczniesz od czegoś prostego, bardzo prawdopodobne, że na początku Twojego działania osiągniesz sukces, a to zachęci Cię do dalszej, konsekwentnej pracy. Jeśli natomiast zaczniesz od czegoś trudnego, możesz ponieść porażkę, która zniechęci Cię do kolejnych działań.

7. Zaznaczaj na bieżąco – co już̇ udało Ci się̨ zrealizować́ – możliwość́ zobaczenia ile już̇ masz za sobą̨, pokazuje jak zbliżasz się̨ do celu i dodaje energii do dalszego działania

8. Nie poddawaj się w realizacji swoich celów! W trudnych chwilach pomyśl, że strach minie i znów poczujesz przypływ energii do działania.

9. Unikaj myślenia „muszę to zrobić”. Zastąp je pozytywnym nastawieniem: „chcę to zrobić!”. Przecież  pragniesz wszystkich pozytywnych skutków związanych  z wykonaniem zadania. Jeśli powiesz sobie, że dasz radę – będzie to samospełniającą się przepowiednią. Wybór tego trybu działania wprawi Cię w stan rozluźnienia i panowania nad tym, co się dzieje.

10. Zrelaksowane ciało i umysł zapewni to energia do działania, pomysły i właściwe rozwiązania. Możesz przed zaśnięciem poprosić podświadomość o rozwiązanie. Być może ukaże Ci się ono we śnie lub jako olśnienie.

Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz