środa, 19 sierpnia 2015

Spotkania networkingowe wpływają pozytywnie na karierę

Dla niektórych oddelegowanie na spotkanie networkingowe oznacza istną katastrofę, znajdujesz się przecież w miejscu pełnym obcych osób. Jak rozpocząć rozmowę? I do kogo podejść najpierw? A może lepiej czekać aż ktoś podejdzie do nas? Czy jestem na tyle otwarty i sympatyczny? Jest wiele wątpliwości jednak powinny one zostać szybko rozwiane gdyż takie spotkanie to przede wszystkim ogromna szansa na zawarcie nowych kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować sporym sukcesem.Warto abyś na początku pamiętał o tym, że tego rodzaju spotkania nie są tylko dla Ciebie problemem do zmartwień. Wiele ludzi żyje z przekonaniem, że tego typu meetingi są przeznaczone tylko dla osób lubiących towarzystwo i długie rozmowy. Nie pokrywa się to całkowicie z prawdą, a czym więcej odbytych tego typu spotkań tym lepsze obycie wśród specjalistów z Twojej branży.

Spotkania networkingowe mają swoją specyfikę. Aby  wykorzystać je w jak najlepszy i najkorzystniejszy sposób, warto trzymać się kilku prostych rad. Po pierwsze ważne jest samo przygotowanie się do spotkania. Już sam strój gra  ważną rolę – powinien być schludny i elegancki. Przychodźmy, jak na spotkanie z Klientem. Czas przybycia również gra istotną rolę – punktualność jest dobrą wizytówką, a więc przyjście na czas może być tylko pozytywnie postrzegane.

Najlepiej rozpocząć rozmowę w gronie ludzi, którzy są nam już znajomi. Jeśli jednak pośród obecnych nie ma nikogo znajomego spróbujmy zagadnąć kogoś w kolejce na przykład do bufetu. Najlepiej zacząć rozmowę na luźny temat taki jak pogoda lub zachwalenie organizacji spotkania.  Podczas każdego eventu, oprócz rozmów personalnych, mamy także możliwość autoprezentacji. Powinna być krótka, zwięzła i treściwa. Naszym celem powinno być jak najbardziej precyzyjne określenie potrzeb i wskazanie potencjalnych płaszczyzn współpracy. Dzięki temu zaoszczędzimy nasz czas i dobrze dobierzemy partnerów do rozmów.


Uważnie słuchaj innych i staraj się zrozumieć ich potrzeby. W dłuższej perspektywie na pewno Ci się to opłaci. Nie zapomnij o wymianie danych kontaktowych z najciekawszymi dla Ciebie rozmówcami. Na każde spotkanie networkingowe zabierz ze sobą plik wizytówek. Dzięki nim utrwalisz pamięć o swojej firmie. Na otrzymanych wizytówkach notuj jakiś szczegół dotyczący osoby, do której należała, np. Temat rozmowy lub wygląd rozmówcy. Notuj najważniejsze informacje przekazywane przez innych. Nie pozwól sobie na stratę czasu. Aktywność w zawieraniu kontaktów i pomaganiu innym jest jak dobrze oprocentowana inwestycja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz