środa, 30 grudnia 2015

8 pomysłów na to jak nie stracić motywacji do pracy

Dobrze znamy dni kiedy w ogóle nie mamy na nic ochoty. Tracimy cenny czas, który moglibyśmy wykorzystać w o wiele lepszy sposób. Zazwyczaj po prostu nie chce nam się robić pewnych rzeczy, a do innych musimy się zmuszać. Czy możemy jednak zmienić ten stan? Podpowiemy Ci, jak poprawić motywację, pokonać przeszkody i zdobyć sukces.
1. Zacznij zadanie od czegoś prostego. Jeżeli zaczniesz od czegoś prostego, bardzo prawdopodobne, że na początku Twojego działania osiągniesz sukces, a to zachęci Cię do dalszej, konsekwentnej pracy. Jeśli natomiast zaczniesz od czegoś trudnego, możesz ponieść porażkę, która zniechęci Cię do kolejnych działań.

2. Musisz wiedzieć czego chcesz i zacznij iść dokładnie w tym kierunku! Cele, marzenia możesz spisywać na kartce i spoglądać na nie najlepiej każdego dnia. Zapisywanie celów na kartce papieru to pewnego rodzaju umowa przed samym sobą. Gdy coś zapisujemy, czujemy się bardziej zobowiązani, aby daną czynność wykonać.

3. Bądź pozytywnie nastawiony. Zwracaj uwagę na swoje myśli. Obserwuj je cały czas, zwłaszcza gdy myślisz o czekającym Cię zadaniu. Gdy okaże się, że są one negatywne, zamień je na pozytywne.

4. Dokładnie zaplanuj to, co masz do zrobienia. Świadomość tego, jak ma wyglądać efekt, nie zawsze wystarczy. Planowanie pozwala na ujrzenie również całego procesu, nie tylko efektu. Każde skomplikowane zadanie jest złożone z najprostszych elementów.

5. Wizualizuj swój cel.  Dobrze będzie, jeśli wyobrazisz sobie, to co ma zostać zrobione, co pragniesz osiągnąć. Tworząc wizualizację nastawiamy swój mózg na działanie w jakimś określonym przez nas kierunku. Jest to najważniejsze narzędzie pracy z naszym umysłem. Dzięki wizualizacji masz możliwość przekształcić abstrakcyjny cel w żywy, realny obraz.

6. Unikaj myślenia „muszę to zrobić”. Zastąp je pozytywnym nastawieniem: „chcę to zrobić!”. Przecież  pragniesz wszystkich pozytywnych skutków związanych  z wykonaniem zadania. Jeśli powiesz sobie, że dasz radę – będzie to samospełniającą się przepowiednią. Wybór tego trybu działania wprawi Cię w stan rozluźnienia i panowania nad tym, co się dzieje.

7. Nie poddawaj się w realizacji swoich celów! W trudnych chwilach pomyśl, że strach minie i znów poczujesz przypływ energii do działania, Nie zastanawiaj się zbyt długo, po prostu weź się do roboty! Nie każde niepowodzenie na drodze do sukcesu jest powodem żeby rezygnować z zamierzonych celów.

8. Nagradzaj się – nawet za każdą drobną zmianę, którą wprowadziłeś w swoim życiu, za każdy mały i duży sukces doceniaj siebie i sprawiaj sobie drobną przyjemność. Jest to stara, dobra metoda, którą wszyscy lubią. Pomyśl, jak możesz się nagrodzić za osiągnięcie celu. Co zrobisz gdy uda Ci się wykonać zadanie dobrze?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz