czwartek, 24 marca 2016

Jak rozpocząć efektywny i udany dzień

Jak rozpocząć efektywny i udany dzień

Właściwe zorganizowanie wszystkich czynności w ciągu dnia jest bardzo trudne. Nie jest również łatwo połączyć karierę z życiem osobistym, tak aby te dwie sfery nie wpływały na siebie. Gdy uda nam się jednak znaleźć równowagę w pracy i w życiu prywatnym, możemy mówić o sporym sukcesie. Z jednaj strony trzeba określić priorytety dotyczące kariery, drugiej strony potrzebujemy czasu wolnego dla  rodziny i zasłużonego wypoczynku. Nasze wskazówki pomogą Ci tak wszystko zaplanować by każdy dzień w pracy był wspaniały i ekscytujący. Mając wszystkie najważniejsze elementy udanego dnia przed oczami, z pewnością łatwiej będzie zaplanować również świetny tydzień czy miesiąc.1. Dobrze się wysypiaj – planując swój dzień uwzględnij czas na sen. Zbyt mała jego ilość powoduje spadek naszej wydajności, zbyt duża ilość również źle wpływa na funkcjonowanie. Dobrym pomysłem są również krótkie drzemki w ciągu dnia (oczywiście jeśli ma się taką możliwość)

2. Zjedz obfite śniadanie – Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia! Powinno być lekkie i zawierać wiele składników odżywczych, a nie składać się np. z mieszanki węglowodanów w postaci słodyczy, które szybko mogą wywołać u nas senność. Dla wielu nieodłącznym elementem poranka jest również kawa. Z pewnością nie zaszkodzi nam, gdy pijemy ją w niewielkich ilościach.

3. Rób plan dnia – Spisuj na kartce najważniejsze punkty, które chcesz zrealizować. Jeśli nie przepadasz za analogową formą zapisu, możesz użyć aplikacji w telefonie. Na bieżąco zaznaczaj to co udało Ci się wykonać. To, czego nie udało Ci się zrobić w danym dniu, przenieś do listy zadań na kolejny dzień.

4. Bądź aktywny fizycznie – sport to zdrowie, a w zdrowym ciele zdrowy duch! Tylko będąc w pełni sił, jesteśmy w stanie skorzystać z całych zasobów naszej kreatywności. Jeśli Twoja praca nie jest związana z ruchem, dobrze mieć każdego dnia zarezerwowany czas na tego typu aktywność.

5. Pozwalaj sobie na krótkie przerwy - postaraj się zrobić w ciągu dnia kilka 5 minutowych przerw, a gdy wrócisz do swoich zajęć będziesz mógł się lepiej skoncentrować na swoich zadaniach.

6. Nie pozwalaj sobie na nudę - Odłącz się na chwilę od mediów elektronicznych. Wyjdź na spacer, zażyj trochę ruchu. Być może masz do przeczytania zaległą książkę? Możliwości robienia rzeczy pożytecznych i pozytywnych są nieograniczone. Jeśli nie masz czasu na nowe aktywności, złam codzienną rutynę. Powtarzanie tych samych czynności ciągnie nas w dół.


7. Staraj się nie narzekać - Zamiast widzieć pozytywne kolory życia, skupiamy się na wadach, sami rzucając sobie kłody pod nogi. Każde wydarzenie jest po prostu wydarzeniem, a to dopiero od nas samych zależy, jak je zinterpretujemy - pozytywnie czy negatywnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz