środa, 16 marca 2016

Mobilne szukanie pracy coraz popularniejsze


Czytasz właśnie ten wpis na blogu na ekranie swojej komórki lub tableta? Może udało Ci się znaleźć także ciekawą ofertę pracy przez internet?  Coraz trudniej wyobrazić sobie dzisiaj życie bez komputera, smartfona, a tym bardziej bez Internetu. Pojęcie mobilnego szukania pracy staje się coraz częściej używane wśród osób poszukujących zatrudnienia. Telefon, który do tej pory służył Ci głównie do kontaktu ze znajomymi, może pomóc w szukaniu pracy marzeń. Coraz częściej można znaleźć pracę przez smartfon lub tablet. Używanie telefonu do tego celu stało się możliwe dopiero od niedawna, w krajach zachodnich trend ten jest coraz bardziej popularny.


Używając odpowiedniej aplikacji lub mając pod ręką internet można aktualnie śledzić poczynania na rynku pracy jak i również aplikować na interesującą nas pozycję. Szukanie pracy staje się coraz bardziej mobline- nie musimy siedzieć w domu aby nie przegapić najnowszych ofert pracy. Będąc na spacerze, w autobusie lub w poczekalni u lekarza mamy okazję na sprawdzenie najnowszych wiadomości na rynku pracy. Nie tylko wyszukiwarki pracy oferują możliwość sprawdzenia najnowszych ofert, również prywatne firmy umieszczają na bieżąco informacje o aktualnie wolnych stanowiskach. Wiele stron internetowych stosuje Responsive Design, co oznacza, że strona automatycznie dopasowuje się do ekranu, na którym jest oglądana. Przeglądanie zatem stron internetowych jest zatem wygodne zarówno na monitorze jak i na smartfonie czy tablecie. A więc nie musimy się bać o to, że na mobilnym urządzeniu nie zauważymy wszystkich informacji. Strony internetowe nowej technologii działają bez zarzutów w każdej rozdzielczości, zarówno w pionie i w poziomie.

Jeśli masz ochotę na szukanie pracy przez swoje mobilne urządzenie to warto abyś zapoznał się z paroma punktami. Po pierwsze powinneś upewnić się, że znasz dobrze wszystkie funkcję swojego telefonu bądź tabletu aby szukanie pracy było proste i bezproblemowe. Po drugie musisz być gotowy na to, że aplikacja na daną pozycję może przebiegać również mobilnie – dlatego też poinneś zapisać na telefonie swoje CV i list motywacyjny (w formatach .doc, .pdf, jpeg. itp.) Po trzecie skontroluj szybkość sowjego telefonu jak i również swoją aktualną taryfę aby szukanie pracy przebiegało szybko, a na koniec miesiąca nie zaskoczył nas wysoki rachunek,

Szukanie pracy przez telefon komórkowy nie jest jeszcze bardzo popularne. Jednak z biegiem czasu z pewnością ulegnie to zmianie. Aplikacje pomagające w znalezieniu pracy, porady dotyczące kariery lub wskazówki na temat pracodawców będą coraz ważniejsze w procesie rekrutacji.

Czy przekonałeś się do mobilnego szukania pracy? Jeśli tak to cieszy nas to bardzo i mamy nadzieję, że Twoje szanse na znalezienie pracy marzeń są jeszcze lepsze! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz