poniedziałek, 7 marca 2016

Tajmnica sukcesu sławnych osób

Co wspólnego mają ze sobą Barack Obama, Tim Cook, Steve Jobs, Jack Dorsey, Oprah Winfrey, Martha Stewart i Anna Wintour? No tak, wszyscy są bogaci, odnoszą sukces, mają sławę i opinię perfekcjonistów. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która łączy te osobowości – wszyscy zaczynają dzień bardzo wcześnie! Gimnastyka, kawa a może solidne śniadanie? Przepisów na udany poranek, który przysporzy sił do ciężkiej pracy jest wiele. A jak zaczynają dzień ludzie sukcesu, których znamy z nagłówków gazet?


Plan dnia ważnych osobistości oraz ludzi sukcesu potwierdzają stwierdzenie, że wczesne rozpoczęcie dnia pracy pomaga w odniesieniu sukcesu. I tak na przykład prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wstaje już o 6:45 i do godziny  9:00 uprawia sport, czyta gazetę i je śniadanie ze swoją rodziną. Po spokojnym początku dnia przychodzi czas na codzienne obowiązki i spotkania.

Tim Cook, dyrektor generalny firmy Apple, wstaje podobno już o 3:45 i rozpoczyna dzień wysyłając pierwsze maile o 4:30 do swoich pracowników. Cook znany jest także ze swojej pracowitości, za sprawą której przeważnie pojawia się w biurze jako pierwszy, a wychodzi z niego jako ostatni. Jego poprzednik. Steve Jobs miał podobny rytuał zaczynając pracę o świcie.

Współzałożyciel i CEO Twittera Jack Dorsey zaczyna dzień medytacją o 5:30 następnie biega, po czym zjada dwa jajka ugotowane na twardo. Do biura udaje się autobusem aby poznać jak najlepiej zachowanie ludzi i obserwować jak  obsługują swoje telefony.

Również Oprah Winfrey i Martha Stewart są na nogach od 5:00 i najpóźniej o 9:00 w pracy. Codziennie rano spożywają zdrowe śniadanie, uprawiają sport i czytają wiadomości.  

Poranne ćwiczenia nie są obce również głównej redaktor Vogue Anna Wintour, która chętnie zaczyna dzień o 5:45 od gry w tenisa. Aby jak najlepiej wyglądać w biurze, przed pracą udaje się do fryzjera i układa włosy w charakterystyczny dla niej styl. Punktualnie o 9:00 zajmuje miejsce za swoim biurkiem i jest gotowa do codziennych zmagań.

Ogromną zaletą wczesnego wstawania jest lepsza organizacja czasu. Wstając wcześnie możemy zaplanować cały swój dzień, zrobić coś pożytecznego, mamy czas na przygotowanie i zjedzenie zdrowego śniadania lub wykorzystanie tego czasu na trening, który da nam mnóstwo energii na całe popołudnie. I wszystko to bez niepotrzebnego pośpiechu i nerwów. Nic więc dziwnego, że ludzie sukcesu wybierają taką opcję spędzania dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz