sobota, 30 kwietnia 2016

Najczęstsze powody utraty pracy

Zazwyczaj dajemy rady jak zdobyć pracę swoich marzeń, motywujemy działania i dajmy wskazówki dotyczące kariery. Dziś jednak chcielibyśmy poruszyć dosyć nie przyjemny temat, a mianowicie temat zwolnienia z pracy. Jeśli posiadamy pracę, z której jesteśmy bardzo zadowoleni to na pewno nie chcielibyśmy jej szybko stracić. Powodów, z których zwalnia się pracownika jest wiele – nierzadko pracownik nie wie do końca dlaczego został zwolniony. Dlatego właśnie przedstawiamy najczęstsze powody zwolnień pracowników.Niewykonywanie poleceń: Częstą przyczyną wypowiedzenia jest nieprzestrzeganie przez pracownika obowiązków pracowniczych oraz zadań wyznaczonych przez pracodawcę. Jeśli ktoś nie wykonuje swoich obowiązków w powierzonym zakresie i w ustalonym czasie, może się okazać, że założony cel dla całego przedsiębiorstwa okaże się poza zasięgiem. Dlatego tez warto liczyń się ze skutkami i stratami.

Zniszczenie własności firmy: Jeśli awaria sprzętu komputerowego lub biurowego leży ewidentnie po naszej stronie to musimy się liczyćz konsekwencjami.  Naturalnie dotyczy to tylko sytuacji gdy obsługa danego programu czy biurowego urządzenia została umyślnie wykonana w nieprawidłowy sposób.  

Alkohol: Przyłapanie pracownika w stanie nietrzeźwym stanowi wystarczająco poważny powód, by takiemu pracownikowi podziękować za współpracę. Co więcej, dodatkową konsekwencją wydalenia z pracy za spożywanie alkoholu, jest zazwyczaj trudność w znalezieniu kolejnego zatrudnienia.

Spóźnianie się: Z prawdopodobieństwem zwolnienia z pracy powinien liczyć się również pracownik, który notorycznie spóźnia się lub całkowicie nie przychodzi do pracy. Jeśli notorycznie opuszczas ważne spotkania pokazujesz tym samym swoją obojętną postawę wobec firmy. Uniemożliwia to efektywne planowanie i koordynowanie prac.

Brak sukcesów: Trudnym pracownikiem, który może zostać zwolniony z pracy, jest osoba, która nie uczy się i nie robi postępów. To na podstawie wyników osiągnięć ujętych liczbowo zapadają oceny stanu bieżącego i decyzje o dalszych krokach w gabinetach kierowniczych. Cechą mile widzianą u wszystkich kandydatów na większość stanowisk jest umiejętność szybkiego uczenia się - każdy pracodawca liczy na to, że nowy pracownik szybko wdroży się w swoje obowiązki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz