sobota, 9 kwietnia 2016

Spędzanie wolnego czasu po pracy – w towarzystwie kolegów z firmy?

W dzisiejszych czasach coraz większą wartość kładzie się na budowaniu dobrej atmosfery w pracy jak i również na sprawną współpracę w zespole. Nic dziwnego bo przecież pracownik, który z chęcią przychodzi do pracy jest bardziej zmotywowany, a co za tym idzie jego efektywność wzrasta. Aby polepszyć atmosferę w pracy, firmy często decydują się na organizowaniu wspólnych zajęć, które mają na celu przybliżyć do siebie pracowników i zbudować tym samym lepszy zespół. W idealnym przypadku pracownicy utrzymują ze sobą dobre kontakty również w czasie prywatnym – po pracy. Spędzając ze sobą czas po przepracowanym dniu lub też podczas weekendu można bardziej się do siebie zbliżyć i zaprzyjaźnić. Ta sama praca, ci sami znajomi z firmy czy też podobne problemy to niektóre z tematów, które mogą łączyć ze sobą ludzi z tego samego przedsiębiorstwa. Postanowiliśmy przeprowadzić ankietę w której pytamy użytkowników JOBkralle z dziesięciu krajów czy wolny czas chętnie spędzają w towarzystwie swoich kolegów z pracy. 
Co kraj to obyczaj i również inne zwyczaje, jednak patrząc na wyniki z sondy JOBkralle na pierwszy rzut oka można zauważyć, że większość ludzi nie spotyka się w czasie wolnym ze swoimi kolegami z pracy. Prawie 60% osób w Polsce nie utrzymuje bliższych kontaktów ze swoimi kolegami z pracy i nie spotyka się w czasie wolnym. Głównym powodem jest na pewno coraz więcej pracy i nadgodzin w pracy, a przez to mniej czasu dla rodziny. W takim wypadku wolny czas przeznaczany jest głównie na rodzinę i najbliższych znajomych. Bo przecież bardzo kolegów z pracy widuje się przez 5 dni w tygodniu i nawet w czasie przerwy można znaleźć chwilę na wspólną rozmowę, niekoniecznie poświęcając na to wolny czas po pracy. 

Ponad 27% pytanych przez nas Polaków przyznało, że chętnie od czasu do czasu wychodzi po pracy z kolegami z firmy aby czegoś się napić i wspólnie uczcić zakończenie pracowitego dnia. Tylko 3 % ankietowanych uprawia wspólnie sport. Patrząc na ogólny wynik sondy można stwierdzić iż aktywność fizyczna razem z kolegami z biurka nie należy do lubianych form spędzania czasu. W porównaniu do innych krajów, największy procent bo aż 11% ankietowanych Polaków spędza weekend w towarzystwie bliskich znajomych z firmy. Być może dla niektórych z nas wolny czas można wykorzystać na weekendowy wypad z rodziną i ze znajomymi z pracy – nie zaniedbując przy tym nikogo, a dbając tym samym o życie towarzyskie.

Ankieta została przeprowadzona przez JOBkralle w marcu 2016Brak komentarzy:

Prześlij komentarz