środa, 28 września 2016

Unikaj tych błędów w swoim CV!

Wskazówki na przekonujące CV, część druga. Wysyłasz niezliczone ilości podań o pracę i nie zostajesz zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne? Zamiast tego ciągłe odpowiedzi odmowne, że nie dostałeś się do grona wybranców? Jest to flustrujące, w szczególności gdy włożyliśmy w to dużo pracy i wysiłku. Najprawdopodobniej wysłanie kolejnych podań o pracę staje się mniej zabawne. W takiej sytuacji warto spojrzeć na CV krytycznym okiem- być może okaże się, że popełniliśmy po drodze ten czy inny błąd? Jeśli odnajdujesz się w jakimś poniżej zamieszczonym przykładzie, żaden problem! Wreszcie wiesz co możesz poprawić!   1. Twoje CV zawiera błędy ortograficzne. Mimo wielkiej przezorności zdażyło się- nie zauważyłeś błędu ortograficznego. Dla Ciebie może wydawać się to tylko małym nieznaczącym grzeszkiem (lecz chodzi tu o Twoje kwalifikacje i porfesjonalizm, które możesz zaoferować potencjalnemu pracodawcy),  jednak dla rekrutera jest drzazgą w oku. Na tej podstawie można wysnuć wniosek, że niezbyt dokładnie przykładasz się do wyznaczonych zadań i wykonujesz je powierzchownie. Nikt nie chce takiej cechy u swojego pracownika.

  2. Twoje CV wygląda nieprofecjonalnie. Wygląda Twoje CV jak jeden ciężki do przeczytania blok tekstu? Czy wręcz przeciwnie przekolorowałeś go pisząc dużo rzeczy grubą czcionką bądź używając dziwnego niestandardowego stylu czcionki w przekonaniu, ze tak Twoje CV wyróżni się sposród reszty? Masz racje, Twoje CV rzuci się w oczy, jednak może pozostawić po sobie negatywny wydźwięk. Rektuterzy wybierają te CV, które tak są sformatowane, by łatwo się je czytało, a najważniejsze informacje dotyczące danej oferty pracy były na pierwszy rzut oka widoczne.

  3. Podałeś za mało praktycznych przykładów. Tak samo ważne jak wypisanie zakresu obowiazków jakie wykonywałeś w ramach swoich prac, jest także podanie praktycznych przykładów tych obowiazków. CV, które je zawierają mają znacznie wiekszą szanse pozostać w pamięci.

  4. Nie nawiązałeś do oferty pracy. Nie postarałeś się o to, by właśnie te kwalifikacje zaakcentować w CV, które dla danej oferty pracy są ważne? Możesz tego żałować, dla rekruterów własnie to może mieć kluczowe znaczenie, gdyż często nie mają oni zbyt dużo czasu by wertować Twoje dokumenty i szukać potrzebnych informacji. Kto sprytnie umieści znaczące informacje na pierwszym planie zamiast po prostu wszystko bez planu wypisać jedno pod drugim, zwieksza ogromnie swoje szanse.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz