niedziela, 2 października 2016

Na co zwracają Europejczycy szczególną uwagę w swoim miejscu pracy?

Zadowolenie pracownika z wykonywanych obowiązków zależy od wielu czynników. Wpływ na to może mieć rodzaj zatrudnienia, na przykład praca na stałe bądź dorywcza. W wyszukiwarce pracy Jobkralle zapytaliśmy użytkowników co najbardziej cenią sobie w pracy. Wyniki są interesujące!
W Ankiecie były do wyboru 4 odpowiedzi: Ogólnie dobra atmosfera w pracy, wynagrodzenie, interesujące zajęcia oraz elastyczne godziny pracy. Interesujący jest fakt, że w stosunku procentowym najmniej głosów przypadło odpowiedzi: interesujące zajęcia. Niewiele więcej głosów zdobyła odpowiedź: elastyczne godziny pracy. Dla Europejczyków najważniejsza okazała się dobra atmosfera w pracy. Wynagrodzenie zajęło drugie miejsce.

Jeśli chodzi o piorytet to dwie ostatnie pozycje: interesujące zajęcie oraz elastyczne godziny pracy zajmują drugą rangę w przeciwieństwie do ogólnie dobrej atmosfery w pracy i wysokości wynagrodzenia. Widać to szczególnie w Rumunii, gdzie tylko 8% ankietowanych podało interesujące zajęcie jako znaczące. Zaskakujący jest również fakt, że żaden z nich nie zaznaczył elastycznych godzin pracy. Aż 77% ankietowanych z Rumunii zaznaczyło dobrą atmosferę w pracy, a 15% wynagrodzenie.

Wielka Brytania była jedynym krajem w którym stosunek głosów pomiędzy „dobra atmosfera w pracy i wypłata” a „interesujące zajęcia i elastyczne godziny pracy” był wyrówny. Tam większość ankietowanych 43% opowiedziało się za dobrą atmosferą w pracy, a tylko 9% za wynagrodzeniem. 17% ankietowanych podało, że dla nich najważniejsze jest ciekawe zajęcie, a 31% podało elastyczne godziny pracy.

 Wynik tej ankiety pokazuje nam jak wielką wagę przykładamy do dobrej atmosfery w pracy i to ona może zadecydować, czy pracownik jest ogólnie zadowolony ze swojej pracy. Zła atmosfera w pracy wpływa nierzadko na deyzję o odejściu z firmy w celu zmiany miejsca pracy. Dla każdego szefa inwestycja w dobrą atmosferę między pracownikami i przełożonym bywa opłacalna!

W tej przeprowadzonej w sierpniu 2016 roku ankiecie wzięło udział 3.500 ankietowanych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz