wtorek, 18 października 2016

Ukończyłeś studia i nadal nie możesz znaleźć pracy? Nie trać czasu i sił

Co się dzieje jeśli po ukończeniu stiudiów nie możemy znaleźć wymarzonej pracy? Czy Czas poświęcony na naukę i dobre wyniki nic nie kosztowały? Został wybany właściwy kierunek studiów? Te pytania dręczą absolwentów, którzy mają problem ze znalezieniem tej wymarzonej pierwszej pracy. Jednak może należało posłuchać rodziców, którzy odradzali afrykański bądź filozofię a zdecydować się na bardziej „przydatny“ kierunek. Może jednak dało się zrobić praktyki w trakcie trwania studiów? Nasza rada – nie trać sił, inni absolwenci mają podobny problem. Skoncentuj się lepiej na konstuktynym rowiązaniu jak wyjść z tej niekorzystnej sytuacji. 

Trzeba przyznać, że łatwiej znaleźć pracę osobą po kierunkach ścisłych aniżeli humanistą. Dobra wiadomość jest taka, że trudniej wcale nie oznacza niemożliwe. Nawet ukończenie studiów renomowalnej uczelni nie gwarantuje od razu pracy. Zamiast siedzieć zrezygnowanym i oskarżać siebie, zmotywuj się i skup na szukaniu pracy. 

Wykorzystaj czas szukania pracy na nadrobienie pewnych miłych zaległości na które nie miałeś czasu w trakcie studiów. Kiedy miałeś znaleźć czas na przyjemności, jeśli ciągle musiałeś latać z jednego wykładu na drugi, na ćwiczenia, do biblioteki itd.? Gdzie czas na imprezy bądź wypady za miasto z przyjaciółmi? Kiedy jak nie teraz? Nic nie stoi na przeszkodzie jeśli tylko nie przyćmiewa głównego celu jakim jest znalezienie pracy.

Twój dzień powinien mieć stały rytm, nawet jeśli wkońcu możesz odespać. Po sytym śniadaniu przychodzi czas na szukanie ofert pracy. Na JOBkralle znajdziesz codziennie aktualne oferty. Załóż konto i zacznij szukać. Zalecamy podania o pracę wysyłać przynajmniej trzy razy w tygodniu. Zadbaj o to by wszystkie wysłane dokumenty wyglądały profesjonalnie. Rady jak to zrobić znajdziesz na naszym blogu. Doświadczenie zebrane podczas wysyłania podań przyda się również na przyszłość. Międzyczasie możesz zdobyć nowe umiejętności i kwalifikacje, uczęszczając na różne kursy np. językowe. To pomoże również zapełnić luki w Twoim CV. 


Ostatnia dobra wiadomość- tak źle wcale nie jest jak Ci się może wydawać. Statystycznie 95% abolwentów szkół wyższych znajduje sałe zatrudnienie. A więc, odwagi i do dzieła. Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz