czwartek, 5 stycznia 2017

Zacznij Nowy Rok z sukcesem


Wolne dni świąteczne nie są w prawdzie jeszcze przeszłością a niektórzy jeszcze są na urlopie, ale od połowy stycznia praca zacznie wreć. Nowy rok z nowymi projektami, wyzwaniami i sukcesami czeka! Może jest to rok, który przyniesie oczekiwany awans, podwyżkę, wymarzony projekt. By wszystkie założenia się spełniły musimy do tego podejść z dystansem. Oto kilka naszych rad!

   1.       Nie bierz na sam początek zbyt dużo obowiązków na siebie. Jeśli to tylko możliwe nie zaczynaj od ważnych spotkań biznesowych zaraz w pierwszy dzień pracy. Po tak długiej przerwie na pierwszy rzut ogarnij biurowe zaległości, przejżyj zaległą korespondencje, maile i ustal piorytety do załatwienia. Zaplanuj również czas na wymianie wrażeń z spędzonych świąt z kolegami z pracy.
                                                                                                                                                                         
   2.       Rzuć okiem wstecz na poprzedni rok. Zwróć uwagę co się udało o czego nie udało się w pracy zrealizować. Porażki też się zdarzają to naturalne. Po takiej retrospekcji możemy uczyć się na błędach i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jakie nowe umiejętności nabyłeś, jakie silne strony w sobie odkryłeś, jak możesz je rozwinąć? Bądź szczery ze sobą i zobaczysz, że nowe sukcesy nie będą na Ciebie długo czekać!

   3.       Przygotuj się na rozmowę z pracownikami. Poprzednie ćwiczenie jest najlepszym przygotowaniem do rozmowy z pracownikami, które w dużo firmach odbywają się zaraz na początku roku. To dobra okazja dowiedzieć się jakie plany względem nas ma nasz przełożony, bądż porozmawiać o podwyżce i awansie. Możesz bardzo dobrze argumentować przytaczając zasługi z zeszłego roku.


   4.       Nie zapomnij o dobych postanowieniach noworocznych. Obojętne jakie one są, czy postanawiasz zdrowiej się odżywiać, uprawiać więcej sportu, rzucić palenie… zacznij od pierwszego dnia pracy, w innym wypadku znów przyzwyczaisz się do starych nawyków i będziesz cały rok żałować, że nie dotrwałeś w postanowieniu.

1 komentarz:

  1. wszystko wiąże się z ciężką pracą,nawet osoba z talentem niczego nie osiągnie bez wysiłku i odrobiny szczęścia od losu.

    OdpowiedzUsuń